Młody człowiek (Samson) oddał swoje życie Jezusowi idzie jak przecinak z Bogiem i nic innego go nie interesuje jak tylko społeczność z Bogiem. Dostaje słowo od Boga odnośnie swojego powołania i na tym się skupia nic innego się dla niego nie liczy jak tylko pełnić wole Boga. Poznał Go jako TATUSIA i jest w nim zakochany po uszy, każde słowo i objawienie jest jak miód w jego ustach. Czyta biblie, modli się w jego sercu jest pragnienie dzielić się tym ze wszystkimi w okół niego, chce pomagać wszystkim i nie liczy się z kosztami jakie musi ponieść.

Po jakimś czasie przychodzi do kościoła pewna młoda dziewczyna (Dalila), ma wiele problemów bo w życiu mimo młodego wieku wiele przeżyła. Kiedyś nikt się nią nie interesował pomimo tego, że próbowała zwracać na siebie uwagę w swoim otoczeniu to nikt wartościowy dla niej nie zwrócił na nią uwagi.

Jednak teraz w kościele gdzie ludzie maja współczucie i gdzie są pełni troski nagle się nią interesują. Tutaj czuje że jest doceniana, troszczą się o nią rozmawiają z nią są zainteresowani jej problemami i chcą jej pomóc je rozwiązać. Tak na prawda nie jest zainteresowana  ich rozwiązaniem lecz uwagą ludzi z kościoła. Do tej pory nikt nie zwracał na nią uwagi a tu jest tyle osób którym na niej zależy.

SAMSON ma współczucie i zwraca na nią uwagę a ona to wykorzystuje mówiąc mu o swoim prześladowcy który ja nęka ale przy nim czuje się bezpiecznie. Ty jesteś taki silny, taki męski, mądry. Schlebia mu i podnosi jego samoocenę, chłopak rośnie bo w końcu czuje się mężczyzną, nagle wydoroślał.

Dziękuje za to Bogu.  Jest szczęśliwy i zakochuje się w niej, spędza z nią coraz więcej czasu a coraz mniej z Bogiem. Myśli tylko o niej nie może się doczekać kiedy ją spotka przy niej czyje że żyje i ma dla kogo żyć. Nie zwraca uwagi na to co mówią inni przestaje słuchać ojca, matki, braci. Pierwsze miejsce w jego życiu zajęła teraz jego ukochana DALILA. Jest dla niego jak „bogini” co mu powie jest świetne, śmieszne, miłe, nawet wtedy gdy jest głupie. Jest nią „oczarowany” owinęła go sobie w około palca i robi co chce jeśli tylko widzi że chłopak zaczyna myśleć to wyciska łzy i mówi że bez niego jej życie nie ma sensu. SAMSON ma współczucie więc ją szybko przytula i stara się uspokoić, ociera łzy i okazać miłość.

Jednak czuje niepokój i zaczyna pytać Boga co On o tym sądzi ale w jego myślach jest tylko ta dziewczyna, zamyka oczy i od razy ją widzi, myśli tylko o niej. Zapomniał, że pytał Boga o zdanie i nie usłyszał odpowiedzi, jedyne co mu się ciśnie na usta do dziękczynienie że ją ma. Bóg mówi do niego lecz on myśli że to diabeł bo Bóg nie kazał by mu zostawić kogoś kogo on tak bardzo kocha. Diabeł mówi do niego o wspaniałej przyszłości jaka Go czeka z ta dziewczyna i on dziękuje za to Bogu. Jest tak pewny swoich uczuć że nie widzi zagrożenia. Jest atakowany a nie szuka przyczyn tego ataku, nie zastanawia się nad tym chce spędzić czas tylko z DALILĄ. Nie zauważył, że niema już włosów nie słyszy już Boga tylko podszepty ciała i duszy. Przestał pragnąć tego co Duchowe a kieruje się ciałem i duszą. Stara się być aktywny podnosi się ale zaraz upada meczy się i omdlewa ale sił dodaje mu DALILA.

Pragnie Bożej obecności bo czuje że mu tego brak. Widzi, że nie ma tego co miał na początku gdy zakochał się w Panu. Brak mu pokoju ale nie potrafi przyjść i stać w Bożej obecności dłuższy czas. Na ziemię sprowadza go DALILA bo jest zazdrosna i nie pozwala mu spędzać zbyt dużo czasu w Bożej obecności bo widzi, że wtedy oddala się od niej. Chciałby ale nie może, bo nie można dwóm panom służyć musi dokonać wyboru ale nie potrafi, tęskni za Bogiem ale też tęskni za DALILĄ.

Dwie bramy

Stoi przed wyborem, ma do wyboru dwie „Bramy” Jedna jest piękna pokryta złotem i drogimi kamieniami, druga obskurna, stara, zakurzona. Wybór wydaje się łatwy bo przecież Bóg pragnie dla nas dobrych rzeczy. Tak.!  Wybór wydaje się łatwy, gdy patrzymy cielesnymi oczami. Jednak my powinniśmy patrzeć duchowymi oczami. Wtedy zobaczymy, że za drzwiami ze złota i drogich kamieni jest pustka, udręka, rozczarowanie a za drzwiami starymi jest On, Jego obecność, pokój i odpoczniecie. Jednak żeby patrzeć w duchu musimy przełamać się i poświęcić czas na wyostrzenie duchowego wzroku.

Czy patrzyłeś kiedyś przez szybę na której była plamka na wysokości twoich oczu? Gdy patrzysz na plamkę nie widzisz tego co za szybą ale gdy przestaniesz skupiać wzrok na plamce i popatrzysz w dal nie będziesz widział plamki. Plamka to rzeczywistość. To co za szybą to twoje pragnienia, twoje ja, twoja cielesność i duszewność, to co diabeł ci podsuwa i oferuje ale czego nie możesz ze sobą zabrać. To skarby i piękno tego świata z których pozwoli ci korzystać by cię odciągnąć od społeczności z Bogiem. Prawdziwe skarby są w Bogu, w relacji z NIM. Musisz poświęcić czas na modlitwę i post jeśli chcesz wyostrzyć swój duchowy wzrok, i zobaczyć prawdziwą rzeczywistość którą jest Chrystus. Musisz stać na słowie od Boga by widzieć w Duchu. Nie trać więcej czasu otrząśnij się i nie pozwalaj wyrywać sobie włosów jak SAMSON. Pamiętaj, że zawsze możesz przyjść przed BOGA TRON dzięki KRWI JEZUSA i nigdy nie będziesz odtrącony. Twój ABBA czeka na Ciebie cały czas, nie pozwól się oszukać OSKARŻYCIELOWI. OJCIEC czeka na MARNOTRAWNEGO SYNA.

SAMSONIE ta DALILA nie jest od Pana.

Wszystko co odciąga cię od społeczności z Bogiem jest DALILĄ.